Remonty żuławskich domów – Krzysztof Szyluk / wywiad w Kochamy Żuławy

Wielu z Was pyta co stało się z tą częścią domu w Kamionku, której brak – Dziś możecie dzięki wywiadowi, a właściwie felietonowi napisanemu przez blogerkę Kochamy Żuławy poznać osobę, która wykonała prace inwentaryzacyjne i rozbiórkowe przy moim domu.

Dom kupiłam po zawaleniu się dachu, a następnie stropów – zdania zawsze będą podzielone – ja uważałam że w sytuacji takich rozmiarów katastrofy budowlanej, najważniejsze było zabezpieczyć jak najwięcej elementów i drewnianych i ceglanych przed dalszym niekontrolowanym zniszczeniem, które postępowało od czasu zawalenia się dachu już bardzo szybko, tak aby zostały zachowane i mogły zostać użyte w jak największym stopniu przy odbudowie domu.

Cieśla Krzysztof Szyluk wykonał wiele remontów starych domów. Bardzo często polegają one właśnie na konieczności rozłożenia i ponownego złożenia konstrukcji całego domu, czasem tylko – bagatela – na podniesieniu domu do góry! Wszystko zależy od konkretnego obiektu.

Złożenie mojego domu z powrotem do mój życiowy cel. Przeczytajcie ciekawą historię człowieka i domów https://kochamyzulawy.wordpress.com/2022/01/25/remonty-zulawskich-domow-krzysztof-szyluk-wywiad/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *