Święto Pracy

Chciałam jeszcze raz podziękować wszystkim Przodownikom Pracy, który pomagali, cieszę się i jestem bardzo szczęśliwa. Dziękuję, że tak licznie odpowiedzieliście na apel, że przyszły osoby zupełnie nowe i mogliśmy się poznać, że przyszli sąsiedzi i przyjaciele, że przyszli i duzi i mali. Wszystkie założone w planie prace zostały wykonane. Oczyściliśmy teren przy domu od strony wschodniej, przenieśliśmy wszystkie dachówki i do fundamentów będą mogły teraz już spokojnie podjechać koparki, skuliście betonowy strop piwnicy, wyjęliśmy z piwnicy leżące luzem cegły oraz wszystkie pozostałe cegły z posadzki. Był to ogrom pracy i naprawdę realnie przyczyniliście się do odbudowy domu, która mam nadzieje, że ruszy już w czerwcu.
Posadziliśmy w sadzie nowe drzewa. Są to tradycyjnie uprawniane w sadach Wysoczyzny Elbląskiej – jabłoń Cesarz Wilhelm, której owoce wspaniale przechowywały się tej zimy, Grafsztynek Inflancki oraz Reneta Landsberska. Przedstawiciele tych odmian mieszkają już w moim sadzie, teraz dołączy do nich nowe pokolenie. Posadzimy ponadto Cukrówkę Litewską, to sadzonka niepozyskana z mojego sadu, ale jest to jabłoń mojego dzieciństwa, która rosła w ogrodzie przy moim rodzinnym domu w Gdańsku. było to potężne drzewo, w koronie którego lubiłam przesiadywać, a smak tych owoców wspominamy często z moim rodzeństwem. Cukrówka zatem została zakupiona i powraca! Na jabłka z tych drzew wiadomo trzeba będzie poczekać, już się na nie jednak bardzo cieszę.
Kto był załapał się także na reportaż , który będzie pokazany w programie Wiatrak w TVP3 Gdańsk 9 maja 2023 r. o godz. 18.
Zapraszam do obejrzenia fotorelacji Agnieszki Pazdykiewicz.
Agnieszka Pazdykiewicz (1975) – fotografka urodzona i zamieszkała w Gdańsku. Ukończyła Filologię Polską na Uniwersytecie Gdańskim oraz Sopocką Szkołę Fotografii. Jest członkiem rzeczywistym Fotoklubu RP – Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej (Fédération Internationale de I’Art Photographique) oraz grupy Polish Women Photographers. Współpracuje z agencją fotograficzną SOPA Images. Otrzymała tytuł artystyczny Artysta FIAP (fr. Fédération Internationale de l’Art Photographique) Laureatka licznych nagród i wyróżnień w konkursach fotograficznych polskich i międzynarodowych.
« z 2 »